Koš

Dear friend

14. června 2015 v 22:22 | A.-
Drahý příteli,
vlastně ani nevím, proč ti píšu. Možná to bude kvůli tomu, že je můj život momentálně celkem zmatený a já se snažím zorientovat v té nikdy nekončící tomnotě zvané čas? Nebo jsem zkrátka příliš zbabělá a nedokážu (a ani nechci) se postavit své budoucnosti?

Moc dobře vím, že na téhle škole nemám co dělat a brzy budu muset odejít, dokonce i chci. Ale co mi na to, proboha, poví rodiče? Jasně jsem jim řekla, že na gympl zkrátka chci a teď bych zas chtěla jinam. Jo, smýšlím jako rozmazlené děcko. Anyways, ty to určitě nikomu nepovíš. Bude to naše malé tajemství. Skryté mezi řádky.

Ale to není ten hlavní důvod, proč se snažím sepsat něco normálního. Mám strach. Vím, že tento blog objevila osoba, která neměla, a to mě víc než znervózňuje. Co když si přečte moje deníčkové články? Víc než jednou jsem se tam o ní zmínila. Je dosti pravděpodobné, že čte i tohle. Asi je čas jí říct o všech mých pocitech, nemusí se vše dozvědět odsud. Nebylo by to vůči ní fér (a pak taky myslím i na sebe, že. egoista až za hrob).

Každopádně, snaž se nic nevyzradit, příteli. Kdykoliv tě mohu vyměnit za hadrovou panenku nebo obyčejný kroužkový blok ležící na mé poličce. A to bys nechtěl, ne? Máš přece jedinečnou šanci získat do spárů všechna má tajemství.
Navždy s láskou,
Aljaška

Playlist ­× 1.

27. února 2015 v 18:25 | A.-
Vím, že tohle psala asi už tak miliarda blogerů, ale proč bych to nenapsala taky, že? Každý přece máme jiný hudební vkus, každý jinak vnímáme. A ne každý máme hudební sluch.

Ellie Goulding - Beating Heart
Tuto písničku jsem objevila až po hodně dlouhé době, co jsem přečetla knihu a následně i viděla film Divergence. Ano, prosím pěkně, toto je má vysoká inteligence a všímavost. Každopádně je ta píseň nádherná a procítěná.

Být sám sebou?

21. ledna 2015 v 20:55 | A.-

V dnešní době všichni říkají, že chtějí být originální, nikoho nekopírují, prostě jsou sami sebou. Ano, proč ne. Říkejte si to, já proti tomu vůbec nic nemám. Jen se zamyslete, kolik z vašeho chování je vskutku nefalšovaně originálního. Spoustu věcí totiž přejímáme, vidíme u někoho jiného. U někoho koho obdivujeme. Zkoušíme napodobovat vlastnosti, schválně jak moc přitom budeme originální. Neříkám, že nejsme. Vždy si k základu něco přidáme, a to z toho dělá něco naprosto nového: jiného.
 
 

Reklama