Jeden den v cizím těle

7. června 2015 v 19:20 | A.- |  Téma týdne
Stojíš před zrcadlem a udiveně si prohlížíš své kostnaté tělo bez sebemenší známky ženských tvarů. Přemýšlíš, co by se stalo, kdybys ze sebe servala všechnu bělostnou kůži, zaměnila své modré prázdné oči za černé díry, nebo si vytrhala všechny své hnědé vlasy. Třeba by ta bolest přehlušela všechny výčitky, které okupovaly tvůj mozek. Třeba by té oživlé mrtvole, která by se z tebe stala, konečně někdo věnoval špetku pozornosti. A přitom chceš jen trochu lepší tělo, nic náročného pro božího služebníka. Potřebuješ novou skořápku, novou schránku pro svou pochroumanou duši. Potřebuješ dokonalou ženu, do které by ses převtělila. Ale zklamu tě. Dokonalost neexistuje.

http://40.media.tumblr.com/149f0d6001915861f2f839c61fc6c2aa/tumblr_nieewzcRwg1u7c3qto1_500.png http://1.bp.blogspot.com/-eN1Fz6XcfjI/U9d0jz2OuyI/AAAAAAAAVew/XNUlQkzz07o/s1600/tumblr_ly9mx8VrY41ql3yjao1_400.png http://41.media.tumblr.com/8a08cab8864e374a8e658644f6e1ce31/tumblr_ncuh6jXWqU1tfcsbdo1_500.jpg


Toužíme po životě ostatních, po jejich schopnostech, oblíbenosti, povaze. Po vzhledu. Často se nám zdá, že jsou těmi nejdokonalejšími osobami na světě a nikdo na ně nemá - to se ale šeredně mýlíme. Ráda bych vám tady tvrdila, že jsem nikdy nechtěla tělo někoho jiného - ať už v nějaké trapné situaci, nebo prostě kvůli tomu, že on umí to, co já ne. Naprosto běžně závidím holkám kolem sebe jejich postavu a snažím se tvářit, že to tak vůbec není. Ale pak, když zjistím, jak moc špatné jsou ve věcech, které já miluji a zvládám je skvěle, jsem na sebe pyšná. A tak nějak se alespoň z poloviny zbavím své touhy být v jejich těle. (Připadá mi totiž hrozné, když někdo za život přečetl třeba jen Krtečka. Uh.)

Není špatné se dívat po ostatních se závistí v očích. Ale buďte alespoň nenápadní, pokud nechcete, aby se vašemu idolu vydalo ego na výlet na Mars. Zkuste tak často nepřemýšlet nad tím, jak krásné má on karamelově hnědé vlasy, jak skvěle ona umí hrát tenis, jak dobře oni ovládají hru na klavír. Všímejte si hlavně sebe a pak až ostatních. Najděte na svých nedokonalostech něco úžasného. Nikomu neubližujte kvůli tomu, jak hezké má oči. Jen tiše polemizujte nad tím, jak se zmocníte jejich těla a konečně budete spokojení.
Snění je povoleno.
Aljaška.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Počítám lidi, povinně klikněte. Ikdyž nejste člověk.

Klik!
Klik!
Klik!

Komentáře

1 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 7. června 2015 v 19:52 | Reagovat

Páni! Už po přečtení prvního odstavce, jsem naprosto ..překvapená! Týjo, jak si to pojala, to je naprostá bomba!! A máš pravdu - dokonalost neexistuje! :-)
A to další! To jsi trefila naprosto přesně! Tolikrát sleduji jiné holky a sleduji jejich dokonalá těla, vlasy, obličeje..a říkám si, kéž bych mohla být aspoň na chvilku v jejím těle..ale pak vidím, jak se chová, jak je namyšlená a nedochází jí věci, tak jak by měli, tak už mě to přejde a jsem ráda, že jsem taková jaká jsem :)
Zjistila jsem, že nechci být někým jiným, chci být stále sama sebou, jenom bych si přála, aby o mě aspoň někdo stál..nebo aspoň zavadil, ale o mě by si nikdo ani kolo neopřel.
A že já mám motivující články O.o Tohle je naprostá pecka, co jsi napsala. Hlavně ten konec..Budu snít. A popravdě vím, že jsem hrozná osoba, ale jedinou věc, kterou mám na sobě ráda, tak to je to, že mám logické myšlení (né, že jsem chytrá) to vůbec ne, ale že vím, jak se v jaké situaci zachovat, zda mám být v klidu nebo něco říci. Nebo, jak jen to říci..prostě mi dochází věci, kterým třeba ostatním vůbec nedojdou.. Pryč od toho :-D Ale nejsem taková, že bych na lidi koukala s otevřenou pusou, jako má ve zvyku moje kamarádka (divím se, že ji někdo něco neřekne, jak na všechny civí). Když už se koukám, tak nenápadně :-D
Pecka článek, kočko moje! ♥

2 Anett Anett | E-mail | Web | 7. června 2015 v 21:58 | Reagovat

Nemám slov..prostě wau! :) Beru si z tebe příklad a povinně si zvedám sebevědomí! :D

3 werangummi werangummi | Web | 14. června 2015 v 15:01 | Reagovat

Tý jo, tak to fakt koukám, napsala jsi to vážně skvěle. Naprosto s tebou souhlasím, občas závidím jiným holkám, jak mají krásné vlasy a lepší postavu, ale pak si uvědomím, že mít tak špatné známky a znalosti jako ony, tak to nevím co bych dělala. Vlastně jsem sama za sebe ráda a máš naprostou pravdu, dokonalost neexistuje. Luxusní článek:)

4 Michaela Michaela | Web | 14. června 2015 v 22:01 | Reagovat

Joo, taky ostatním závidím všechno možné, což ale neznamená, že jim to nepřeju. :) Jen to chci taky. :D :D
Každopádně, podle psaní nemůžu uvěřit, že je ti 12!!!

5 FelixV FelixV | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 9:55 | Reagovat

Máte spoustu zajímavých článků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama